Site Rengi

Karot Ucu

23.04.2020
898

Beton, asfalt ve diğer türev ürünlerin delinmesinde kullanılan karot makineleri, üzerinde çok sayıda sentetik elmas esaslı kesici takım bulunan uçlar ile delik delmektedir. Marsis İnovasyon tarafından yürütülen TÜBİTAK projesi ile geliştirmiş olduğumuz HARDEKS marka karot ucu, elmas uçları, fiyatları, tamiri, kaynak, elmas kaynağı ve diğer bilgiler için makaleyi okuyun. Karot ucu imalatı yapılan firmamızda, sulu karot ucu fiyatları, karot makinası ucu fiyatları, benzinli karot uçları ve elmaslarını satın almak için bize ulaşın.

Karot Ucu
180 mm Karot Ucu

Karot uçları malzeme olarak sentetik elmas ve ana matrisden oluşmaktadır. Sentetik elmas tozları, detaylı bilgi için ‘Elmas Tozu‘ makalesini okuyabilirsiniz, farklı boyutlarda ve kalitelerde üretilmektedir. Elmas tozları inç başına düşen delik sayısına göre ifade edilen ölçülerde anılırlar. Örneğim 40 mesh dediği zaman, inç başına düşen delik sayısı 40’dır. Yani şöyle anlatalım, mesh değeri büyüdükçe elmas tozu parçacık boyutu azalır. Düşük mesh ölçülerinde ise artar. Peki hangi kalite ve mesh ölçüsünde elmas tozu kullanmalıyım? Tecrübe burda yatıyor. Gerek matris malzemesinin belirlenmesi, gerek elmas tozunun belirlenmesi Ar-Ge çalışmaları, tecrübe ve literatür bilgisine göre yapılmaktadır. Hardeks, uzun Ar-Ge dönemlerinde bunu başardı ve optimal üretim parametrelerinin yanında optimal giriş malzeme parametreleri de yakalandı. Dünya kalitesinde uçlar üreten Hardeks, yerli olmasına rağmen yüksek kesme hızı ve metraj sağlayarak firmanıza değer katıyor. Boş yere kesmeyen, hızlı aşınan ve kaynak kabiliyeti düşük olan uçlar kullanıp firmanıza zarar vermeyin.

Karot Ucu İmalatı ve Elmas Kaynağı

Karot makinelerine takılan karot uçları, yüksek mukavemetli çelik çekme boru ve dikişli borudan üretilmektedir. Flanş, bağlantı apatarı ve diğer elemanların üretimi sonrası, sentetik elmas esaslı kesici uçlar karot borusu çaplarına göre belirli aralıklarla kaynaklanmaktadır. Kaynaklanma işlemi sonrası balans alma, çapak temizleme ve boyama işlemi sonrası satış için paketlenmektedir. Paketleme işlemi sonrası ulusal ve uluslararası pazarda satışa sunulmaktadır. Satış sonrası ise ürünler takip edilerek çalışma ortamındaki davranışları takip edilmektedir.

Karot Ucu Tamiri ve Bakımı

Çalışma koşullarında zamanla sentetik elmas esaslı kesici uçlar aşınmaktadır. Bazı olumsuz durumlarda karot borusunun sıkışması, düşürülmesi veya başka hasarlara uğraması sonucu revize edilmeleri gerekmektedir. Kargoladığınız yada teslim ettiğiniz karot uçlarınız, detaylı inceleme sonrası eski elmas soketler ayrılarak yerine yenisi kaynaklanmaktadır. Ayrıca balans ayarları tekrar yapılarak çalışır duruma getirilerek sizlere teslim edilmekte veya kargolanmaktadır. Karot ucu tamiri ve bakımı için bize ulaşın. Eski karot borularınızı yenileyip, dünya markası HARDEKS elmas soketler ile değiştirip sizlere teslim edelim.

karot ucu tamiri
Karot Ucu Tamiri

Karot Uç Elmas Kaynağı

Karot borularının ucunda çaplarına bağlı olarak değişik sayılarda elmas soketler bulunmaktadır. Elmas soketler kaynak ile boru üzerine tutturulmakta ve kesme anında kesici uçları bağlamaktadır. Aşınan elmas uçların yerine yenisi takılması gerekmektedir. Aşınan karot uçlarınızı yeni elmas soketler ile değiştirip karot uç elmas kaynağı tekniği ile kaynatıp sizlere teslim etmekteyiz. Atölyemizde bu alanda kaynak sistemleri, bakım sistemleri ve boya sistemleri bulunmaktadır.

Sulu veya Kuru Karot Uçları ve Kullanım Yerleri

Karot uçları genellikle sulu kesim esasına göre kullanılmaktadır. Fakat bazı durumlarda, özellikle akan suyun zarar vereceği ürünlerin bulunduğu özel alanlarda kuru karot uçları da kullanılmaktadır. Kuru halde uçları kullanmak hızlı aşınmaya ve ısınmaya, erken kaynak kopmasına sebep olabilir. Özellikle çelik donatılı beton delme işlemlerinde su konusuna dikkat edilmelidir. Çelik donatının bulunmadığı yerlerde ise kuru kesim önerilmemekle birlikte yapılmaktadır.

Benzinli Karot Hakkında

Elektrik enerjisinin olmadığı yerlerde benzinli motorların kurulu olduğu benzinli karot uçları kullanılmaktadır. Benzinli karot ucu, enerji açısından farketmektedir. Onun dışında kullanılan elmas soket açısından aynıdır. Firmamız benzinli karot ucu üretimi ve satışı yapmaktadır. Elmas soketli, yani elmas soket kaynağı yapılmış uçlardan satın almak için bize ulaşın.

Hizmet Verdiğimiz İller ve Bölgeler

Karot borusu soketleme işlemi, karot borusu satışı, elmas soket satışı ve diğer işlemler firmamız tarafından yapılmaktadır. Yeni aldığınız ürünleri kendiniz alabileceğiniz gibi adresinize de kargolamaktayız. Mevcut ürünlerizini tamiri, bakımı, kaynağı ve diğer işlemleri için aynı şekilde bize teslim edebileceğiniz gibi adresimize kargolayıp işlemler sonrası tekrar size teslim etmekteyiz. Ürün ve hizmet almak için bize ulaşın.

Karot Uçlarının Ölçüleri

İstenilen ölçüde ve kalitede karot uçları üretilebilmektedir. En çok kullanılan ise 100 lük karot ucudur. Boru çapları 20 mm den 500 mm’ye çıkan ölçülerde üretim yapılmaktadır. Her bir çap için farklı sayıda elmas soket kullanılmaktadır. Öreğin 34 mm’ye kadar 3 elmas soket, 50 mm’ye kadar 4 elmas soket olarak devam etmektedir. Standart olan bu ölçüler ve elmas soket adetleri kullanılmaktadır. Fakat isteğe göre de üretim yapılmaktadır.

karot ucu ölçüleri
Karot Ucu Ölçüleri

Karot Fiyatları

Sulu karot ucu fiyatları karot borularının çapına göre değişmektedir. Firmamız Ar-Ge projesi ile geliştirdiği HARDEKS marka uçlar ve üretimizi olan karot kovanları ayrı ayrı satılabildiği gibi birleşik yani karot borusuelmas kaynağı yapılarak ta satılmaktadır. Kaynak sisteminizin bulunması durumunda ise sadece Hardeks marka keci uçlar tarafınıza kargolanabilmektedir. Ayrıca karot makinası ucu fiyatları ve özellikleri için bizi arayın. Ürün ve hizmetlerimiz için bize ulaşın. Dünya markası ve kalitse ürünleri satın alın.

Karot Makinası Uçları ve Karot Makinası Ucu Fiyatları

Karot makineleri beton üzerinde delik delme işlemine yaran uçlardır. Karot makinelerinin ucunda karot boruları bağlıdır ve üzerindeki elmaslar ile betonu ve betonun içerisindeki demirleri aşındırarak işlerler ve delik delme işlemini başarırlar. Karot ucu imalatı ve karot makinası uçları çeşitli ölçülerde ve kalitelerde bulunmaktadır. Karot makinası ucu fiyatları ve teknik bilgiler için bize ulaşın.

Karot Uçları Satın Alın

Yüksek kesme hızı, yüksek aşınma direnci, güçlü kaynaklanma kabiliyeti olan HARDEKS marka kesici uçları satın almak, elinizdeki uçların tamirini yaptırmak, elmas kaynak işlemlerini yapmak ve bakım işlemleri için bize ulaşın.

Ziyaretçi Yorumları (37)