Site Rengi

Karot Ucu Elmas

21.06.2020
370

Beton delme işleminde karot uçları kullanılmaktadır. Özellikle farklı kalitede betonları göz önüne aldığımızda, ki beton kalitesi her geçen yıl artmaktadır, karot uçları çok önemli hale gelmiştir. Beton demişken, beton hakkınad merak ettiklerinizi ‘Beton Nedir?‘ makalesinden bulabilirsiniz. TÜBİTAK projesi ile Ar-Ge süreçleri tamamlanıp ticarileşme döneminde olan HARDEKS marka kesici uçalarımız ile farklı beton kalitelerinde yüksek kesme hızı ve takım ömrü elde edebilir ve bu sayede firmanızın üretim verimliliğini arttırmanın yanında maliyetlerinizide düşürebilirsiniz. Bu makale çalışmasında karot ucu elmas, karot elmas uçları ve özellikleri hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

Karot Ucu Elmas
Karot rot Karot Ucu Elmas

Burada özellikle kesme işlemini gerçekleştiren elmas tozlarından da bahsetmek isterim. Bildiğiniz üzere karbon dünyada elmas formunda ve grafit formunda bulunmaktadır. Nasıl oluyorda bildiğimiz karbon bu derece sert hale gelip kesici malzeme olarak kullanılıyor. Bu inanılmaz olay yıllarda, uzun yıllarca, yüksek sıcaklık ve basınç altında kalan karbonun yapısal değişiklikle elmasa dönüşme sürecidir. Mükemmel bir doğa olayı olan bu işlem sonucu elde edilen elmasın yapayı ise laboratuvar ortamında geliştirilmiştir. Nasıl mı? Aynı yolla, yani geliştirilen özel makinelerle yüksek sıcaklık ve basınç altınad karbonu tutarak elmasa dönüştürüyoruz. Buna sentetik elmas diyoruz. İşte bu sentetik elmaslar toz haline getirilip kesici uçlarda kesici malzeme olarak kullanılıyor. Yani karot ucu elmas ortaya çıkıyor. Elmas tozları hakkında detaylı bilgi edinmek için ‘Elmas Tozu‘ makalemizi okuyabilirsiniz.

Karot Elmas Uçları

Karot makinesi üzerinde bağlı olan bir uç bulunmaktadır. Bu uç üzerine ise belirli aralıklarla, karot ucu boru çapına bağlı olarak, elmas soketler dizilmektedir. Yani karot elmas uçları dizilmektedir. Kaynaklama işlemi sonrası kesme işleminde kullanılmak üzere servis edilmektedirler. Peki bu karot elmas uçları neye göre seçilmelidir. Bildiğiniz üzere yapılarda proje değişikliği, yanlış işlem veya sonradan gerekli olması durumunda değişimler yapılmaktadır. Aynı zamanda eski binalarda kalite kontrol amaçlı da karot ile delik delinmektedir. Karot ucu elmas seçimi bu açıdan çok önemlidir. Burada seçeceğiniz karot elmas uçları hem uzun ömürlü hemde yüksek kesme hızlı olması gerekmektedir. Çok zor şartlarda çalışan ustaların bu iki özellikle donatılmış uçları kullanmaları büyük avantaj sağlayacaktır. Gerek iş güvenliği gerekse firmanızın verimliliği açısından bu durum çok önemlidir.

Karot Elmas Uçları
Karot Elmas Uçları

Kesici uçlarınızı kullanım sonrası aşınan elmasların yerine yenilerinin takılması gerekmektedir. Yani uçlar değiştirilebilir özelliktedir. Aşınan veya hasar gören uçlarınızın tamiri, bakımı ve kaynaklama işlemleri yapılmaktadır. Karot ucu kaynak işlemi hakkında merak ettiklerinize ‘Karot Ucu Kaynak‘ makalemizi okuyarak ulaşabilirsiniz.

Karot Ucu Elmas Satın Alın

Teknopark İstanbul’da faaliyet gösteren Marsis İnovasyon firması tarafından yürütülen AR-GE faaliyetleri sonucu geliştirilmiş olan HARDEKS marka karot elmas uçları satın alarak firmanızın performansını arttırın, aynı zamanda maliyetlerini düşürün. Yerli Ar-Ge çalışmalar ile geliştirilen uçları satın almak, teknik bilgi almak ve deneme için bize ulaşın. ,

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.