Site Rengi

Elmas Soket

26.04.2020
657

Soket, sentetik elmas esaslı kesici takımlara verilen addır. Adından da belli olduğu gibi endüstriyel elmas esaslıdır. İçerisinde bağlayıcı olarak kobalt, bronz, bakır, demir ve diğer elementler ana matrisi oluşturur. Ana matrisin görevi elmas tozlarını tutmak ve kesme kuvvetlerine karşı desteklemektir. Elmas soketler beton, granit, mermer, doğal taş, yapay taş ve asfalt gibi malzemelerin kesiminde kullanılır. Bu makalede sizlere elmas soket fiyatları, elmas soket üretimi, elmas soket üreticileri, elmas soket firmaları, soket mermer ve soket beton başlıklarında bilgiler verilecektir. Ayrıca dünya markası HARDEKS kesici takımlarının tanıtımı yapılacaktır.

Elmas Soket
Elmas Soket

Elmas Soket Üreticileri

Elmas soketler farklı üretim yöntemleri ile üretilmektedir. Üretimlerinin temeli toz metalürjisi yöntemleridir. Toz metalürjisi ise malzemelerin mikron seviyesinde tozlarının karıştırılarak preslenmesi ve ısı enerjisi ile bağlanmasıın sağlayan bir sistematikdir. Bu yöntemde özellikle istenilen malzeme özelliği yakalanabilir ve ürünler üretilebilir.

Soket üretimi atmosfer kontrollü sinterleme fırınlarında ve sıcak pres sinterleme sistemlerinde üretilmektedir. Birbirine göre avantajları ve dezavantajları bulunan bu iki sistem performans açısından atmosfer kontrollü, seri üretim açısından ise sıcak pres yöntemi öndedir.

Elmas Soket Üretimi
Elmas Soket Üretimi

Soket üretiminde üretim parametrelerinin optimizasyonu önemlidir. Analiz edecek olursak üretim parametreleri olarak karışım oranları, elmas hacimsel oranı, elmas tozu mesh değerleri, karıştırma süresi, ön presleme basıncı, sinterleme sıcaklığı, sinterleme süresi, soğuma süresi, atmosfer kontrolü gibi bir çok parametre bulunmaktadır. Bu parametrelerin değişken ve sabit hale getirilerek ürünlerin üretim sürecinin iyileştirilmesi son derece önemlidir.

Soket Üretimi

Bu kadar mükemmel bir kesici uç olan elmas soketleri kim üretir? Elmas soket firmaları kimlerdir? Bu sorunun cevabı, bir çok firma bu uçları üretmektedir. Hardeks ise TÜBİTAK destekli proje ile farklı bağlayıcı sistemli yeni nesil sentetik elmas kesici takımlar üretmiştir. 18 aylık Ar-Ge çalışmaları sonucu elde edilen know-how ile ürünler daha yüksek kesme hızlı ve daha yüksek takım ömürlüdür. Bu durumu müşterilerine büyük avantaj sağlamaktadır. Hardeks marka ürünleri satın alarak firmanıza güç katmak için bize ulaşın.

Gerek yurt içi gerek yurt dışı pazarda bir çok soket üretimi yapan sayılı firma bulunmaktadır. Firmaların teknolojik problemlerinin yapında pazar payı da ayrı bir yöndür. Büyüyen ve gelişen dünya sanayisinde bu tür ürünlerin kullanılması hızla artmış ve çeşitlenmiştir. Gelişen yeni üretim teknikleri ile ise bu tür ürünlerin üretimi tam otomatik hale gelmiştir. Ayrıca gelişen kontrol sistemleri ile artık sinterleme makinelerinin optimizasyonu daha kolay yapılmaktadır. Hardeks firması ise ürünlerini son teknoloji sistemlerle üretmekte ve kalite açısından eksiksiz ürün çıkartmaktadır.

Soket Çeşitleri

Farklı sektörlere yönelik elmas soket çeşitleri bulunmaktadır. Beton, mermer, granit, doğal taş, yapay taş ve bir çok alan için elmas soketler bulunmaktadır. Örneğin beton delmek için karot ucu soketleri, kesmek için testere soketleri, beton silme soketleri, granit elmas soketleri, yine mermer için soketler bulunmaktadır.

Elmas Soket Çeşitleri
Elmas Soket Çeşitleir

Hardeks firması olarak farklı tipte ve çeşitte soketlerin üretimine başlamıştır. Yüksek kesme hızı ve metraj ile firmaların üretim süreci performanslarını arttırmak amacı ile çıktığımız bu yolda firmaların verimliliğini esas alan bir vizyona sahibiz. Bu vizyon doğrultusund sürekli Ar-Ge çalışmaları ile yolumuza devam etmekte ve yeni ürünler geliştirmekteyiz.

Elmas Soket Fiyatları ve Satın Alın

Dünya markası Hardeks elmas soketleri satın almak, mevcut kesici uçlarınızı değiştirmek, kaynatmak, yenilemek ve bakım yaptırmak için bize ulaşın. Dairesel testere soketleri, karot soketleri, katrak lamaları, tel boncukları ve diğer kesici soketleri satın alabilirsiniz. Sağladığımız yüksek kesme hızı ve metraj ile firmanızın verimliliğini arttırın.

Ziyaretçi Yorumları (8)
 1. Selim Yanmaz dedi ki:

  Elmas soketlerinizi satın aldım, çok güzel kesiyor. Çokda uzun ömürlü. Sürekli olarak kullanacağım. Teşekkür ederim.

 2. Yusuf Özdemir dedi ki:

  Sizden aldığım ürünlerden çok memnun kaldım.Tek seferde istediğim kesme işlemini yapıyorum.Piyasada satılan çoğu üründen daha uygun ve daha kaliteli.Teşekkür ederim.

 3. İsmail saygın dedi ki:

  Şu ana kadar kullandığım en iyi elmas soket hem kesim hızı hemde metraj olarak süper teşekkürker.

 4. Ümit Albayrak dedi ki:

  Güzel bir yazı olmuş. Anlaşılır bir şekilde yazılmış. Teşekkürler!

 5. İsmail keskin dedi ki:

  Öncelikle ülkemizde böyle güzel bir ürün ürettiğiniz için elinize emeğinize sağlık. İthal elmaslardan kat ve kat daha kaliteli. Bizzat kullanan biri olarak çok memnunum. Özellikle beton içindeki demiri keserken herhangi bir hız kaybı olmaması ve titreşim yapmaması çok güzel. Betonmu demirmi kestiğin hiç anlaşılmıyor ve 40mt gibi bi metraj yapıyor. Ürünüzün aynı kalite devam etmesi dileğiyle.

 6. Hüseyin dağ dedi ki:

  Ülkemize böyle güzel bir ürün kazandırdığınız için candan kutluyorum bu zor süreçte böyle güzel haberler almak gurur verici sizin gibi hocalarımızın varlığı bize güç veriyor başarılarınızın devamını diliyorum iyi çalışmalar