Site Rengi

Beton Silim Elmas Fiyatları

20.06.2020
161

Beton silim makinesi, beton taşlama, beton silme ve beton parlatma ve beton silim nedir? kavramları nedir? Ne anlama gelir ve alanda hizmet almak, beton silim elması bulmak ve fiyatları hakkında bilgi almak için hazırlanan bu makale siz değerli okuyuculara çok değerli bilgiler vermektedir. Peki o zaman başlayalım, bu arada yüksek kalitede, yüksek kesme hızı ve takım ömrüne sahip elmas kesici uç satın almak, beton silim elmas fiyatları hakkında bilgi öğrenmek ve ürün hizmetlerimiz hakkında bilgi için bize ulaşın. HARDEKS marka kesici uçlar ile üretim verimliliğinizi arttırabilir ve maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

beton silim elmas fiyatlari
Beton Silim Elmas Fiyatları

Beton Silim Nedir ve Ne Amaçla Yapılır?

Beton taşlama, pürüzsüz bir beton yüzeyi elde etmek için sentetik elmas esaslı kesici uçlarla, yada sanayi deyimiyle soketlerle belirli bir makine yardımıyla yapılan işlemdir. Her geçen gün bu işlemi Mimarlar işlem gruplarına almakta ve bu işlem için özel bütçeler ayırmaktadır. Türkiye’de de bu alanda hizmet veren bir çok firma bulunmaktadır. Fakat, bu işlemde en önemli araç beton silim elmaslarıdır. Bu elmasların üretimi, beton kalitesine göre seçimi, ölçüsü, geometrisi ve kalitesi çok önemlidir. Bu noktada, uygulayıcıların hizmetine HARDEKS giriyor. Geliştirdiği mükemmel uçlar ile yüksek takım ömrü sağlarken aynı zamanda kesme hızı sağlayarak mükemmel kalitede ürünler üretiyor.

Taşlama işlemi olarakta anılan bu işlem, ıslak veya kuru olarak yapılabilmektedir. Mühendisler olarak tozun sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için ıslak koşullarda taşlama işlemini öneriyoruz. Böylece hem toz etkisinden kurtuluyoruz hemde kesici uçların aşınmasını engelliyoruz. Bu arada beton kesme hakkında merak ettiklerinizi ‘Beton Kesme’ makalesinde bulabilirsiniz.

Beton Taşlama Neden Önemlidir?

Döşeme tahtaları, yada parkeler veya fayanslar, kalebodurlar yüzeye monte edilmeden önce, altındaki betonun düzensizliği, boyası ve epoksi kalıntıları temizlenmesi gerekmektedir. Bu haliyle üzerinde zemin döşemesi çok zor olmakta ve ustalar bu durumu hiç sevmemektedir. Taşlama işlemi sonrası mükemmel pürüzsüz bir yüzey ve temiz yüzey ortaya çıktıktan sonra, ustalar daha verimli ve etkili çalışarak alternatif döşeme seçeneklerini de kullanabilmektedirler. Beton silim elmas fiyatları ve teknik özellikleri için Hardeks’i arayın.

Zeminlerin fayans veya parke uygulanmasından önce hazır hale getirilmesi, zeminlerin uzun ömürlü olmasını sağlamanın en büyük yoludur. Hatta bazen bu şekilde dahi kullanılan yüzeyler bulunmaktadır. Yani ek bir ilava kaplama kullanmadan doğal beton yüzeyenin kullanılması durumu. Beton silim işleminin avantajlarını sıralayacak olursak;

  1. Beton yüzeyleri onarın: Betonun öğütülmesi, betondaki tüm kusurları ve tutarsızlıkları ortadan kaldırarak pürüzsüz ve kullanışlı bir yüzey sağlar. Eski ve hasarlı beton yüzeyler eski ihtişamlarına kavuşturulabilir ve yıllar ve yıllar boyunca kullanılabilir.
  2. Boya, epoksiler, kirleri temizleyin: Taşlama betonda kalan boya, epoksi, kir ve diğer kalıntıları temizler. Öğütücü pürüzsüz bir yüzey bırakarak zeminin üst katmanına sürtünür.
  3. Döşemeyi kolayca döşeyin (fayans, döşeme tahtaları, halılar vb.): Taşlama tamamlandıktan ve pürüzsüz yüzey bırakıldıktan sonra, her türlü döşeme seçeneği kolaylıkla kurulabilir. Döşeme hazırlığı, her türlü döşeme seçeneğinin uzun ömürlü olmasında anahtardır.
  4. Depolar için mükemmel: Depolar veya evler için beton nihai döşeme seçeneğidir. Ev ve çocuklar için faydalardan bahsettik, ancak depoların etkilerini ele almadık. Beton taşlama, zeminlerin mükemmel çalışma koşullarında olmasını sağlar. Sadece zeminin uzun ömürlü olmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir deponun yüksek trafik doğası göz önüne alındığında dayanıklılığını sağlar.
beton silim firmasi
Beton Silim Firması

Beton Taşlama Makineleri

Taşlama makineleri beton yüzeylerin silim işlemi için geliştirilmiş özel beton silim makinesi kullanılmaktadır. Bunlar kirli görünümlü beton yüzeylerini sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma işlemlerinden geçirilerek kaliteli bir parlaklığa ulaşmalarını sağlarlar. Beton silimi ve parlatma işlemi her geçen gün ülkemizde artmakta ve yaygınlaşmaktadır. Geleceğin zemin teknolojisi olarak da ifade edilen bu işlem için özel makileler geliştirilmekte ve otonom makinelere doğru gidiş vardır. Çok yakın zamanda otomatik robotlarla bu işlem gerçekleştirilecek ve daha hızlı ve seri üretim gerçekleştirilecektir. Beton silim nedir? sorusuna cevap vermeye çalıştık ve bu alanda kullanılan makinelerden bahsettik. Şimdi sıra bu elmaslar nasıl üretilir? sorusuna cevap aramakta. Beton silim makinesi hakkında bilgi için bize ulaşın.

Beton Silme Elmasları Nasıl Üretilir?

Sentetik elmas esaslı kesici uçlar, yani aslında elmas derken yapay elmastan bahsediyoruz, yapay elmasların belirli bir matris içine gömülüp kesici takım şekli verilmesi ile oluşturulur. Sinterleme tekniği ile yoğunlaştırılan bu uçlar, kaynaklama işlemi ile kesici takım gövdesine bağlanarak işleme hazır hale gelirler. Peki beton silim elmas fiyatları ve özellikleri nelerdir? Sinterleme ile üretilen bu uçlar hakkında ne biliyoruz. Sinterleme demişken biraz daha açmak gerekirse, sinterleme toz metalürjisi yöntemidir. Yani malzemelerin tozlarından ürünler üretiliyor bu teknikte. Nasıl mı, ilk olarak tozlar seçiliyor, karıştırılıyor ve ön presleme yöntemi ile şekillendiriliyor. Buarada yoğunluğuna ham yoğunluk diyoruz, sonrasında belirli sıcaklıkta fırın içerisinde ürünler bekletiliyor ve sonrasında tam yoğunlaşma sağlanmış oluyor. Bu işleme basınçsız sinterleme tekniği diyoruz. Bu yönteme alternatif basınçlı sinterleme tekniği, lazer sinterleme tekniği gibi bir çok yöntem bulunmaktadır. Amaç, erime sıcaklığı altında atomik difüzyon ile malzemenin yoğunlaştırılmasıdır. Kesici uçları ana kesici malzemesi olan sentetik elmaslar hakkında detaylı bilgiye ‘Elmas Tozu‘ makalesinden ulaşabilirsiniz.

Beton Silim Elmas Fiyatları ve Satın Alma

Araştırma ve Geliştirme yani Ar-Ge çalışmaları ile Tübitak tarafından desteklenen proje ile HARDEKS marka kesici uçlar Marsis İnovasyon tarafından geliştirilmiştir. Yüksek kesme hızı ve takım ömrüne sahip bu uçları satın almak, beton silim elmas fiyatları ve bu elmasları satın almak için bize ulaşın. ,

Ziyaretçi Yorumları (1)