Site Rengi

Beton Kesme

25.04.2020
1.402

Beton kesme, müşteriler tarafından proje değişikliği, ilave yer açma, yanlış proje veya bunun gibi işlemlerden dolayı gerçekleştirilen bir işlemdir. Peki beton nasıl kesilir ve beton kesimi için kullanılan cihazlar, kesiciler, testereler ve diğer işlemler nelerdir. Daha da önemlisi beton kesme işleminde iş güvenliği nelerdir. Ayrıca yine müşterilerimizin merak ettiği konu beton duvar nasıl kesilir, karot beton kesme, gaz beton nasıl kesilir, demirli betonlar nasıl kesilir ve perde beton nasıl kesilir. Beton kesme hizmeti almak için bize ulaşın.

Beton Kesme
Beton Kesme

Beton Nasıl Kesilir

İnşaat sektöründe yüzyıllardan kullanılan bir malzeme olan beton, aslında kompozit bir malzemedir. Nasıl mı? Gelin ilk olarak beton nedir ? sorusundan başlayalım. Beton agrega (ince ve kaba olmak üzere içi çeşidi vardır), çimento ile suyun, kimyasal ve mineral katkı maddeleri ile bir araya gelmesiyle oluşan mükemmel bir yapı malzemesidir. Bugüne kadar bir çok kalitede beton üretilmiştir ve her geçen gün Ar-Ge çalışmaları devam etmektedir.

Peki kompozit bir malzeme olan ve çok ta sert olan beton nasıl kesilir. Hele ki içerisinde dayanıklı çelik var ve yoğunluğu fazla ise ne yapmalıyız. Merak etmeyin, Hardeks marka kesici uçlarla beton kesmek artık çok kolay. Yüksek kesme hızı ve metraja sahip olan testere elmas soketleri ile artık beton kesmek işten bile değil.

beton kesme
Beton Kesme

Perde Beton Kesme Nasıl Yapılır?

Perde beton nasıl kesilir sorusundan önce gelin perde beton nedir ? sorusunu birlikte cevaplayalım. Perde beton, betonarme donatılı yapı elemanıdır. Yüklerin taşınmasında çok önemli rolleri vardır. İçerisindeki çelik yoğunluğuna göre mukavemet özellikleri çok değişir. Perde betonlar artık yapıların, inşaatların vazgeçilmez elemanlarıdır. Hele ki deprem bölgesinde olan ülkemiz için yerleri başkadır.

Perde duvar betonlar nasıl kesilir? sorusunun cevabı Hardeks marka kesici uçlarda gizlidir. Beton kesim testerenizi Hardeks marka elmas uçlarla kaynattığınız zaman, artık çok hızlı ve verimli olarak perde beton kesimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gaz Beton Kesme İşlemi

Gaz beton, çok hafif yapılı, gözenekli, hacim olarak %70 oranında gözenekli, yoğunluğu düşük, masif yapıda, ısı iletkenliği düşük bir malzemedir. Yani yapılarda modern malzeme olarak çok rahat kullanılmakta ve müşteriler çok memnun kalmaktadır. Yüksek performansa sahip olduğu için tüm dünyada yaygın olarak kullanılmakta ve Ar-Ge çalışmaları ile yaygınlaşmaya da devam etmektedir.

Gaz beton nasıl kesilir ve beton kesme hangi makina ile kesilir? Gaz betonları kesmek için Hardeks marka kesici uçlar kullanabilirsiniz. Yüksek kesme hızı, yüksek takım ömrü ve yüksek aşınma direnci ile her türlü betonun kesiminde kullanabileceğiniz elmas soketler, firmanızın zamanını koruyacak, zamandan ve malzemeden tasarruf edeceksiniz. Fiyat almak için HARDEKS’i arayın.

Demirli Beton Nasıl Kesilir?

Beton malzemesinin mukavemetini arttırmak için içerisine farklı oranlarda çelik eklenir. Yapı çelikleri düşük karbonlu olduğu için demirde denilmektedir ve aslında çeliktir. İçerisinde düşük oranlı da olsa karbon elementi bulunmaktadır. Müşteriler demir donatılı betonu keserken çok rahat Hardeks marka kesici uçları kullanabilirler. Size büyük avantajlar sağlayacak olan bu uçlar ile işlerinizi daha hızlı ve güvenli yapabilirsiniz.

Demirli Beton Nasıl Kesilir
Demirli Beton Nasıl Kesilir?

Karot Beton Kesme İşlemi

Beton kesme işleminde genellikle testereler kullanılsada, testere makinelerinin çıkartılamadığı, alanın olmadığı ve uygun olmadığı yerlerde karot makinesi ile kesim yapılmaktadır. Karot ucu üzerinde çok sayıda elmas bağlı olan karot makineleri ile çürütme denilen yöntemle beton kesilip istenilen bölgesi ayrılabilir.

Karot Beton Kesme
Karot Beton Kesme

Betonların Kesiminde İş Güvenliği ve Kurallar

Her işte olduğu gibi müşterilerimizin bu işlemi gerçekleştirirken de iş güvenliği kurallarına uymaları gerekmektedir. Can güvenliği sonrasında mal güvenliği sağlayan bu kurallar ile firmamızın geleceğini koruyabilir ve sürdürülebilir bir firma oluşturmuş oluruz. Yüksek hızda dönen bir kesici uç barındıran makineler, aynı anda dönerken ileri doğru da hareket etmektedir. Makinelerin koruyucu kapakları önem arz etmektedir. Lütfen koruycu kapakları çıkartmayın. Raylı kesim yapıyorsanız lütfen rayları sağlam ve doğru bir şekilde monte ettiğinizden emin olun. Ayrıca otomatik kesim yaparken gerekli emniyet mesafesini koruyun ve kesim yerine yaklaşmayın. Önce iş güvenliği ilkesini lütfen uygulayın.

Beton Kesim İçin Dünya Markası HARDEKS Elmas Soketleri

Marsis İnovasyon tarafından, TÜBİTAK projesi ile geliştirilen sentetik elmas esaslı kesici uçlar beton delme ve kesme işlemlerinde sizlere yüksek kesme hızı ve takım ömrü sağlayarak firmanızın maliyetlerinden avantaj sağladığı gibi iş performansınızı da arttırmaktadır. Ürün ve hizmetlerimiz için bize ulaşın.

Ziyaretçi Yorumları (7)
  1. Selim Yanmaz dedi ki:

    Beton kesme için testere elmaslarınızı kullandım. Yerli olmasına rağmen ithallere göre bile çok iyi durumda. Teşekkür ederiz.

  2. Fırat SÜRER dedi ki:

    Balıkesir’de ki firmamız için aldık. Kalitesi de çok üst düzeyde. Kalitesine göre çok uygun.

  3. EDİP EROĞLU dedi ki:

    Yaklaşık 10 yıldır bu işlerle uğraşmaktayım. Ürünlerinizi çok beğeniyorum. Teşekkür ederim.