Site Rengi

Beton Kanal Açma Makinasi

28.06.2020
402

Beton malzemesi yüz yıllardır insanoğlunun kullandığı bir yapı malzemesidir. Esasında beton kompozit bir yapıdır. Beton hakkında detaylı bilgiye ‘Beton Nedir?‘ makalesinden ulaşabilirsiniz. Beton zaman zaman proje değişiklikleri, güçlendirme, ürünlerin montajı ve benzeri nedenlerle kesilmesi veya üzerinde kanal açılması gerekmektedir. Bu işlem zor olduğu kadar istenilen toleranslara uygun olarak kesilmeside zor bir işlemdir. Gelişen kesici takım teknolojisi ile birlikte artık beton kanal açma işlemi konay bir şekilde yapılmaktadır. Bu amaçlar beton kanal açma makinası geliştirilmiştir. HARDEKS, bu alanda uzman ekibi ve altyapısı ile beton kanal açma makinesi geliştirilmesi ve satışını yapmaktadır. Özel işlemleriniz için özel makine geliştirip tarafınıza sunuyoruz.

beton kanal acma makinesi
Beton Kanal Açma Makinası

Beton Kanal Açma İşlemi ve Amaçları

Beton üretim sonrası bir çok sebeple tekrar işlem görmektedir. Örneği karot makinesi ile delme işlemine, yada beton kesim testeresi ile kesme işlemine tabi tutulmaktadır. Mukavemetini etkilemeyecek şekilde beton, beton duvar ve diğer ürünler kesilebilmekte ve delinebilmektedir. Yine beton üzerine yapılacak tamirat, güçlendirme ve onarım işlemlerinde kanal açma işlemi yapılabilmektedir. Bu işlemler için beton kanal açma makinası kullanılmaktadır. Ürünün üzerinde dairesel destere bulunmaktadır. Dairesel testere ise çapına bağlı olarak üzerinde çok sayıda elmas soket ihtiva etmektedir. Elmas soket hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için ‘Elmas Soket‘ makalemizi okuyabilirsiniz. Bu soketler, elmas tozu esaslı olup, elmas tozları ise sentetik elmasdır. Metal matris içine gömülen elmas tozları ile kesim işlemi yapılmaktadır. Üzerine çok sayıda testere bağlanan bu makineler ile aynı anda çok sayıda kanal açma işlemini başarılı olarak yapılabilmektedir.

beton kanal acma
Beton Kanal Açma

Bir çok çeşit beton kanal açma makinası bulunmaktadır. Özellikle yapacağınız işe uygun makine seçimi, özel imalatının yapılması ve teslimi, teslim sonrası başarılı olarak görevini yerine getirilmesi bu anlamda önemli ve HARDEKS olarak bu görevi layıkıyla yerine getiriyoruz. Çözüm ortağınız olarak firmanızın verimliliğini arttıracak ürünlerin geliştirilmesi ve üretiminde sizlere hizmet sağlıyoruz.

Kanal açma işlemi için ilk adım kanal ölçülerinin tespit edilmesidir. Bu değerler proje firması veya ilgili mühendislir ve mimarlar tarafından sağlanmaktadır. Sonrasında seçilen testereler belirtilen kanal ölçülerine göre makineye bağlanmakta ve kanal açma için hazırlık yapılmaktadır. Kanal açma işlemi sulu veya susuz kesim olarak yani kuru kesim olarak ta yapılmaktadır. İşe göre hazırlanan makine operatörün kontrolü ile istenilen kanalları belirtilen ve istenen kaliteye göre hazır hale getirir. Ardından gerekli kumlama ve temizleme işlemlerinin ardından işlem tamamlanmış olur.

Beton Kanal Açma Makinesi Fiyatları

Endüstriyel tip, yani büyük tip kanal açma makineleri ve el tipi küçük kanal açma makineleri bulunmaktadır. Fakat, HARDEKS olarak Marsis İnovasyon Ar-Ge firması ile yaptığımız işbirliği ile daha çok büyük, özel ve şekilli kanalların açılması için cihazlar geliştirmekte ve satışını yapmaktayız. İşinize uygun kanal açma makinesi yaptırmak için bize ulaşabilir, fiyat tiklifi abilirsiniz.

El Tipi Kanal Açma Makinesi
El Tipi Kanal Açma Makinesi

Beton Kanal Açma Elmasları

Kanal açma işleminde farklı boyutlarda, çaplarda ve kalitede elmas testereler kullanılmaktadır. Geliştirilecek makinelerde istenilen şekle göre özel kesici uç yani elmas soket üretimimiz de bulunmaktadır. HARDEKS marke kesici uçlar yüksek kesme hızı ve takım ömrüne sahiptirler. İstenilen fromda ve şekilde kesici uç üretimimiz bulunmaktadır.

HARDEKS Ar-Ge

HARDEKS, sentetik elmas esaslı kesici takımların geliştirilmesi, istenilen formda ve yapıda üretilmesi, bunlara uygun kesme ve delme makinelerinin geliştirilmesi ve üretilmesi alanında faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) faaliyetlerine önem vererek sürekli gelişim ve İnovatif ürünler geliştirme konusunda yol kat etmektedir. Firma olarak müşterilerimizin verimliliğini arttırmaya yönelik profesyonel çözümler sunarak onlara değer katıyor ve sürdürülebilir büyümeleri için destek oluyoruz. Ürün ve hizmetlerimiz için bize ulaşın. ,

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.